Detský lezecký klub - Lezecká Akadémia ASA od roku 2009 ako prvý klub v Banskej Bystrici a okolí ponúka po celý rok systematické krúžky a tréningy lezenia pre deti a mládež, ktoré prebiehajú na umelej stene aj na skalách a počas letných prázdnin organizuje detské lezecké kempy pre deti a mládež nielen z celého Slovenska ale aj zo zahranicia. Kde si pod vedením kvalifikovaných inštruktorov osvoja základy lezeckého pohybu, koordinačné schopnosti, poznatky o výstroji a základy istenia.

Taktiež máme pre vás širokú ponuku kurzov zameraných na lezenie vonku, na umelej stene i kombinované kurzy s lezeckým zameraním, prispôsobené podľa požiadaviek klienta.

Pre tých, ktorí trávia voľné chvíle netradičným spôsobom máme pripravené rôzne lanové prekážky. S našimi skúsenosťami a vybavením sa venujeme ich výstavbe a realizácii priamo na vašej akcii (firemné akcie, školské, obecné akcie a pod.) podľa konkrétnych požiadaviej na území celej SR.

Lezecká akdémia

Projekt "Cvičíme lezením"

Lezecká Akadémia ASA realizuje v Banskej Bystrici projekt Cvičíme lezením,

kde sa snaží spropagovať a priblížiť tento šport aj deťom na základných a materských školách a deti si tak v rámci vyučovania môžu prísť vyskúšať zaliezť na umelú stenu pod dohľadom kvalifikovaných inštruktorov.

Deťom ponúkame skúsiť si lezenie na umelej stene formou pohybu, ktorý je vďaka svojej rôznorodosti veľmi vhodný, pomáha zlepšovať držanie tela, celkovo pohybový aparát, koordináciu pohybov, zmysel pre rovnováhu ako aj pohyblivosť. Lezením sa deti učia prekonávať strach a sami seba.

Cvičenie vedú len kvalifikovaní lezeckí inštruktori ASA. Deťom zapožiačiame lezeckú výstroj a materiál.

Vstupné za symbolickú cenu.